„Innowacja – Sztuka – Praktyka” w Lyonie

Pierwszy kongres pt.: „Międzynarodowe spotkania chirurgii jamy ustnej" odbędzie się w Lyonie w dn. 26 i 27 września 2013 r. Spotkanie poświęcone będzie innowacyjnym technikom w chirurgii jamy ustnej i implantologii.

Techniki chirurgiczne i biomateriały podlegają ciągłym zmianom, co umożliwia doskonalenie i rozwój każdej praktyki dentystycznej. Celem kongresu jest zapoczątkowanie corocznych międzynarodowych spotkań, poświęconych nowym technologiom w dziedzinie chirurgii jamy ustnej. Seminaria prowadzone przez uznanych praktyków przeznaczone są dla lekarzy praktyków, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę poprzez zapoznanie się z nowoczesnymi praktykami z zakresu chirurgii jamy ustnej i implantologii. Możliwe będzie porównanie doświadczeń poszczególnych praktyków oraz danych naukowych, którymi dysponujemy, aby zapewnić rozwój praktyki i określić zasady dokonywania wyboru w różnych sytuacjach klinicznych.

Wśród wykładowców znajdą się wielkie międzynarodowe sławy, m.in.: prof. Jean-Pierre Bernard (Uniwersytet Genewski), prof. Pierre Breton i dr Thierry Sauvigne (CHU Lyon Sud) oraz dr Hadi Antoun i dr Georges Khoury z Paryża. Polska jest krajem zaproszonym do udziału w pierwszym spotkaniu i reprezentowanym przez wybitnych specjalistów: dr hab. Małgorzatę Pietruską oraz dr. Romana Borczyka. Program poszczególnych sesji został przygotowany przez dr Julie Hemar, laureatkę Pierwszej Nagrody za Pracę ADF 2011.

Honorowym uczestnikiem kongresu będzie prof. Jean Pierre Bernard, uznany lider w dziedzinie implantologii, pionier „jednoetapowej" metody chirurgicznej, twórca prostej implantologii, która dzięki niemu jest dostępna dla wszystkich specjalistów praktykujących w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Prof. Jean Pierre Bernard jest Kierownikiem Sekcji Stomatologii, Chirurgii Jamy Ustnej i Radiologii Zębów, Szczęki i Twarzy na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Genewskiego, pracuje także jako konsultant na Oddziale Stomatologii, w Sekcji Chirurgii Szyi i Twarzy w Kantonalnym Szpitalu Uniwersyteckim w Genewie. Jest też doradcą ds. studiów stomatologicznych na Wydziale Medycyny w Genewie i wiceprezesem sekcji stomatologicznej na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Genewskiego.


Obrady odbywać się będą w Centrum Kongresowym Valpré w Lyonie(www.valpré.com). Zgłoszenia uczestnictwa, rezerwacja stoisk i informacje: www.imosoflyon.com oraz: Marguerite Michel, tel.: +33 603 787 690.